Rada programowa
Anna Michalak-Pawłowska
Animatorka kultury, reżyserka, teatrolożka, fotografka. Twórczyni i dyrektorka Domu Kultury Dorożkarnia, wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie, prezeska Zrzeszenia Animatorów Kultury „Forum Kraków”, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka Szkoły Tutorów, członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest członkinią European Network of Cultural Centres, Forum Kultury Mazowsze, wcześniej była ekspertką Instytutu Teatralnego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Komisji Dialogu Społecznego. W latach 2013-2020 Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy d.s. edukacji kulturalnej. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Dobromiła Skalska
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna przez 25 lat związana z Telewizją Polską (1993-2018), reżyserka i scenarzystka programów publicystycznych, reportaży i filmów dokumentalnych. Była rzeczniczką prasową, kierowniczką działu promocji i komunikacji w Muzeum Getta Warszawskiego. Jest zastępczynią dyrektora Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Prowadzi zajęcia z autoprezentacji i budowania wizerunku instytucji kultury w Instytucie Badań Literackich PAN, wcześniej była związana z wydziałem kulturoznawstwa UKSW. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Moderuje spotkania autorskie z pisarzami oraz debaty o tematyce kulturalnej, społecznej i historycznej. Jest autorką cyklu rozmów z pisarzami pt.: Autorski Kwadrans, publikowanych w mediach społecznościowych.
Prof. Krzysztof Jakowicz
Wybitny polski skrzypek. Ukończył studia wiolinistyczne pod kierunkiem takich mistrzów, jak Tadeusz Wroński, Josef Gingold, Eugenia Umińska, János Starker, Henryk Szeryng. Laureat III nagrody i nagrody specjalnej Henryka Szerynga podczas Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1962). Laureat nagrody Związku Kompozytorów Polskich za wielokrotne wykonania dzieł muzyki współczesnej, a ponadto wiele odznaczeń państwowych. W 2015 roku uhonorowano go Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Przez kilkadziesiąt lat był profesorem obecnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, także gościnnym profesorem Soai University w Osace. Krzysztof Jakowicz zapraszany jest do jury prestiżowych konkursów skrzypcowych, m.in. im. N. Paganiniego w Genui, im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, im. T. Wrońskiego w Warszawie, im. O. Krysy we Lwowie.
Prof. Ryszard Karczykowski
Polski tenor, pedagog, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych. Solista m.in. Covent Garden w Londynie i Staatsoper w Wiedniu. Był profesorem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Był dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej oraz Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Republiki Federalnej Niemiec oraz Złotym Medalem „Gloria Artis”.
Dr Seweryn Kuter
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie naukowej historia sztuki, wykładowca, kustosz dyplomowany, kurator wystaw. W latach 2009-2019 kierownik Działu Wystaw i Promocji w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, w latach 2019-2020 kierownik Działu Sztuki w Muzeum Śląskim w Katowicach oraz pełnomocnik dyrektora, od 2020 roku kieruje Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie, skupiając się na projektach wystawienniczych i konferencjach naukowych promujących dziedzictwo Chopinowskie.