Biuletyn Informacji Publicznej
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Opis alternatywny / tekstowa treść banera / kod HTML banera*:

Przejdź do: www.palacradziejowice.pl

Treść strony

Rada programowa

Maciej Aleksandrowicz
Rzeźbiarz, pedagog, profesor ASP w Warszawie, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Wykładowca na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Przestrzennego. Wieloletni prodziekan Wydziału Rzeźby ASP. Ma dorobku realizację rzeźb monumentalnych m.in. Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką oraz pomnik Żołnierzy Poległych Na Misjach w Warszawie.

Piotr Baron
Saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog, publicysta muzyczny. Dyrektor Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa. Współpracuje z czołowymi artystami z Polski, Europy i USA. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany (m.in. Srebrnym Medalem „Gloria Artis”, „Złotą Odznaką” Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego), od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” w kategorii saksofonu tenorowego i sopranowego.

Jarosław Gajewski
Aktor i pedagog. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie oraz jej wieloletni prorektor. Współtworzył Teatr Collegium Nobilium oraz Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych w Warszawie. Aktor teatrów warszawskich: Polskiego i Dramatycznego, obecnie w zespole Teatru Narodowego. Wieloletni zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Polskiego. Odznaczony Brązowym Medalem „Gloria Artis”.

Ryszard Jabłoński
Aktor, dr sztuk teatralnych,  absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej  w Łodzi. Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, w kilkudziesięciu rolach teatralnych w spektaklach takich reżyserów jak Krystyna Meissner, Marek Okopiński, Kazimierz Braun, Jacek Weksler, Jan Szurmiej, Tadeusz Łomnicki, Jacek Bunsch, Jerzy Gruza czy Andrzej Żuławski. Wykładowca scen współczesnych w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Ryszard Karczykowski
Polski tenor, pedagog, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych. Solista m.in. Covent Garden w Londynie i Staatsoper w Wiedniu. Profesor na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Był dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej oraz Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Republiki Federalnej Niemiec oraz Złotym Medalem „Gloria Artis”.

Do pobrania

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 4530
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-01-03 13:30:36